На виконання листа управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в Одеській області від 11.04.2022р. №3/915 «Про усунення причин та умов, що сприяють безвісному зникненню дітей».

 

Однією зі складних проблем сьогодення є безвісті зниклі діти.

 

         За 1 квартал 2022 року до підрозділів Головного управління Національної поліції в Одеській області надійшло 144 заяви щодо залишення місця мешкання 172 дітьми.

          З метою усунення причин та умов, що сприяють безвісному зникненню дітей просимо:

  1. Посилити профілактичну та роз’яснювальну роботу серед батьків та дітей щодо недопущення самовільного залишення домівки, особливо під час воєнного стану.
  2. Класним керівникам провести профілактичні бесіди за тематикою: «Профілактика самовільного залишення домівки», «Правила безпечної поведінки з незнайомими людьми» з обов’язковою реєстрацією у журналах.
  3. Класним керівникам забезпечити постійний контроль за станом залучення до освітнього процесу здобувачів освіти велику увагу приділяючи дітям із соціально-незахищених сімей. Інформувати батьків та законних представників про стан навчання дітей.

         

  Всі діти є у групі ризику.

Батькам важливо пояснювати дітям, як себе поводити, як вирішувати конфліктні ситуації  та намагатися створювати позитивну, довірливу атмосферу у родині. Більше спілкуватися з дітьми, цікавитись їх життям, захопленнями, прислухатися до них, до їх думок та побажань та направляти у вірному напрямку. Виховувати відповідальну особистість на власному прикладі.  Адже найважливіше ─ це довіра між батьками та дітьми, аби діти могли звернутися до них.

У разі зникнення дитини «потрібно негайно звернутися до найближчого відділку поліції або зателефонувати 102. Також можна зателефонувати на Національну дитячу гарячу лінію за номером 116 111.

Щодо розшуку дітей, які зникли, чим раніше ви звернетесь, тим краще. Батьки повинні знати контакти дітей, у що вона була одягнена і т.п. Оскільки якщо діти знаходяться протягом першої доби, то вони в більшості не можуть стати жертвою злочинів. Є діти, яких поліція шукає тиждень, місяць і навіть кілька років. Батькам необхідно знати та говорити якомога більше інформації про дітей. Тому що досить часто, прикриваючи конфлікти в сім’ї, батьки не все розповідають поліції, і потім виникають ускладнення з тим, аби швидше повернути дитину додому.

Шановні батьки, бережіть своїх дітей!