(для переходу до документу натисніть на його назву)

Наказ про зарахування до складу учнів 1-х класів2021-2022 н.р. дітей, які проживаютьна території обслуговування школи та дітей,які мають першочергове право на зарахування

Наказ про зарахування до складу учнів 1-х класів


Наказ про організаційні заходи щодо прийому дітей до 1-х класів закладів загальної середньої освіти міста Чорноморська у 2021 році

Наказ ВО №380 від 14.12.2020


Лист МОН

від 29.03.2018 №01/89


Лист МОН щодо вирішення окремих питань про зарахування до дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів дітей у яких відсутні обов’язкові профілактичні щеплення

Лист МОН від 29.09.14 №1/9-500 №04.01.16/28103


Наказ №45 а/г від 20.08.2020 Про зарахування  до складу учнів  1-х  класів на 2020-2021 нр. дітей, які проживають на території обслуговування школи та дітей, які мають першочергове право на зарахування

Наказ про зарахування до 1 класу у 2020/2021 н.р.


Наказ про ПОПЕРЕДНЄ зарахування до 1 класу


Форма заяви батьків 1 клас


 

Інформація для батьків майбутніх першокласників про психологічну готовність дитини 6 років до навчання в школі

Відповідно до Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 16.04.2018 №367

Прийом документів дітей для зарахування у 1 клас на 2021 — 2022 навчальний рік відбувається щочетверга з 15:00 до 17:00

 • Прогнозується в 2021-2022н.р. відкрити 5 перших класів з наповненістю по 30 учнів у класі. Всього — 150 учнів.
 • Прийом заяв відбувається щочетверга з 15:00 до 17:00

 • Першочергове зарахування гарантоване дітям, що проживають в мікрорайоні закладу освіти  (http://ilschool6.com/wp-content/uploads/2020/02/Snimok.png)
 • Наступними  мають право бути зарахованими діти, чиї рідні брати/сестри є учнями школи та діти, чиї батьки є працівниками школи.
 • На вільні місця   будуть зараховані діти, що проживають в інших мікрорайонах, (можливо і шляхом жеребкування).

1.06.2021 р. буде оприлюднено  список дітей, зарахованих до 1 класу та інформацію про наявні   вільні місця (і процедуру жеребкування, якщо подано заяв більше, ніж є місць).

 

Нормативна база

Конституція України 

Стаття 53. Кожен має право на освіту

 1. Повна загальна середня освіта є обов’язковою.
 2. Держава забезпечує доступністьі безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах…

ЗАКОН УКРАЇНИ «ПРО ОСВІТУ» 

Стаття 12. Повна загальна середня освіта

п.4. Початкова освіта здобувається, як правило, з шести років. Діти, яким на початок навчального року виповнилося сім років, повинні розпочинати здобуття початкової освіти цього ж навчального року.

Стаття 13. Територіальна доступність повної загальної середньої освіти

п. 1. Для забезпечення територіальної доступності повної загальної середньої освіти органи місцевого самоврядування створюють і утримують мережу закладів освіти та їхніх філій.

Кожна особа має право здобувати початкову та базову середню освіту в закладі освіти (його філії), що найбільш доступний та наближений до місця проживання особи.

Право особи здобувати початкову та базову середню освіту у державному або комунальному закладі освіти (його філії), за яким закріплена територія обслуговування, на якій проживає ця особа, гарантується, що не обмежує право особи обрати інший заклад освіти.

ЗАКОН УКРАЇНИ «ПРО ПОВНУ ЗАГАЛЬНУ СЕРЕДНЮ ОСВІТУ» 

Стаття 9. Забезпечення рівного доступу до здобуття повної загальної середньої освіти

До комунального закладу освіти для здобуття початкової та базової середньої освіти у порядку, визначеному законодавством, обов’язково зараховуються всі діти, які:

проживають на території обслуговування закладу освіти;

є рідними братами та/або сестрами дітей, які здобувають освіту в цьому закладі освіти;

є дітьми працівників цього закладу освіти.

Діти з особливими освітніми потребами, які проживають на території обслуговування комунального закладу освіти, мають право на першочергове зарахування до нього у порядку, визначеному законодавством, для здобуття початкової та базової середньої освіти.

Зарахування дітей до державних, комунальних закладів освіти для здобуття базової середньої освіти може здійснюватися на конкурсних засадах, якщо це не порушує право учнів, які здобули початкову освіту в цьому закладі освіти, на продовження навчання в ньому та за умови, що кількість поданих заяв про зарахування перевищує загальну кількість вільних місць у відповідних класах.

 

Що батькам потрібно взяти для надання документів дитини

до 1 класу на 2021 — 2022 навчальний рік

 1.  Заява батьків про зарахування дитини у 1 клас (заяву батьки напишуть в день подання документів).
 2. Паспорт одного з батьків дитини.
 3. Копія та оригінал свідоцтва про народження дитини.
 4. Медична довідка дитини встановленого зразка (ОРИГІНАЛ)

http://moz.gov.ua/article/news/chi-budut-u-shkolah-zberigatis-medkartki-detalno-pro-skasuvannja-formi—026o

ЯКА ДОВІДКА ПОТРІБНА ДЛЯ ВІДВІДУВАННЯ ШКОЛИ

Перед вступом до школи дитина має пройти профілактичний огляд. Після медогляду видається для  надання медичному працівнику загальноосвітнього навчального закладу Форма № 0 086-1/о “Довідка учня  загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду”. У разі,  якщо дитина має певне захворювання, то за рішенням одного з батьків або іншого законного представника дитини, в цій довідці може бути зроблено відповідний запис. Відповідно, медичні працівники шкільних навчальних закладів володітимуть необхідною інформацією про стан здоров’я дитини.

ПРО ФОРМИ ДЛЯ ПРОФІЛАКТИЧНИХ ЩЕПЛЕНЬ

Усю інформацію про проведення вакцинації чи ревакцинації, а також здійснення туберкулінових проб лікарі чи медсестри фіксують у «Карті профілактичних щеплень»  (форма № 063/о). «Карта профілактичних щеплень», яка містить. Цю форму ведуть в амбулаторно-поліклінічних, виховних і навчальних закладах. Відповідно, довідка про проведені щеплення, що містяться у формі № 063/о, дає змогу медичним працівникам освітніх закладів бути ознайомленими з наявністю чи відсутністю щеплень у конкретної дитини.

 1. Копія та оригінал документу, який підтверджує місце проживання дитини:
 • паспорт одного з батьків або витяг з реєстру(при наявності ID-картки);
 • копія та оригінал договору про оренду квартири юридично завірений.
 • інші офіційні документи (оригінал та копія), що засвідчують місце проживання дитини.

 /Копії всіх документів завіряються відповідно  оригіналів та лишаються в пакеті наданих документів до школи/

  Початкова освіта здобувається, як правило, з шести років.    

Діти, яким на початок навчального року виповнилося сім років, повинні розпочинати здобуття початкової освіти цього ж навчального року

 • Надання документів дитини до зарахування в 1 клас здійснюється батьками, або особами, що їх замінюють.
 • Присутність дитини при наданні документів не є обов’язковою, оскільки співбесіда з нею проводитись не буде.

   Що потрібно придбати для першокласника:

 • Шкільна форма не є обов`язковою для учнів, але загальним обговоренням питання батьківською громадою та педколективом школи було прийнято рішення про відповідність одягу учнів офіційно-діловому стилю.
 • Спортивна форма та взуття;
 • Портфель або рюкзак, що відповідають віковим та індивідуальним фізіологічним особливостям дитини;
 • Елементарне канцелярське приладдя (ручки, олівці, фарби, зошити).
 •