(для переходу за посиланням натисніть на його назву)

Інформація для батьків

Поради батькам

Форма заяви батьків 1 клас

“У наших школах не повинно бути нещасливих дітей, душу яких гнітить думка, що вони ні на що не здібні. Успіх у навчанні – єдине джерело внутрішніх сил дитини, які породжують енергію для подолання труднощів, бажання вчитися ”,

 Василь Сухомлинський

З першого вересня 2018рокe початкова школа живе по-новому. Розпочалася ера втілення нового Закону “Про освіту”. Перші кроки  зроблено саме зараз,  під час зарахування майбутніх першокласників до шкіл.

Новий Закон “Про освіту”, Нова Українська школа (НУШ) змінюють не тільки підхід до навчання в початковій школі загалом, а й принципи зарахування дитини до першого класу.

Усе це прописано в одному реченні статті 18 Закону України “Про загальну середню освіту”: “Право на першочергове зарахування до початкової школи мають діти, які проживають на території обслуговування цієї школи”.

Сьогодні місцева влада за кожною  школою закріпила територію обслуговування (так званий мікрорайон). Саме діти, які проживають на такій території, і матимуть гарантоване право на першочергове зарахування.

Право на першочергове зарахування матимуть не лише діти з мікрорайону, а й, до прикладу, рідні сестри і брати дітей, які вже є учнями/ученицями конкретної школи, і один із батьків дитини є робітник школи.

Скористатися ж правом вибору в разі обрання вами не закріпленої, а будь-якої іншої школи, ви зможете за наявності вільних місць в обраному закладі після того, коли свій вибір зроблять родини, що проживають у мікрорайоні школи.

У першу хвилю вашу дитину буде зараховано до школи територіальної “прив’язки” за наявності визначених законом документів: копії свідоцтва про народження; заяви від батьків на ім’я директора школи; оригіналу медичної довідки відповідного зразка, які ви залишите в школі.

 

“Школа – не комора знань, а світоч розуму. Усі діти не можуть мати однакові здібності. І найважливіше завдання школи–виховання здібностей”,– писав Сухомлинський.

Ми розпочинаємо НУШ у рік 100-річчя Василя Сухомлинського, ми акцентуємо увагу на вихованні здібностей…

  • Ми чекаємо на вашу дитину в школі

Запитуйте. Відповідаємо.

– Коли починається прийом документів?

  • З 5 листопада 2018 р., щодня з 14.00 до 15.00 (крім четверга)

– Коли останній день подачі документів?

  • Перша хвиля триватиме до 31 травня. Друга хвиля – до 15 червня. Педагогічні колективи до початку літнього відпочинку мають знати, скільки перших класів буде відкрито 1-го вересня. Бо від цього залежить і кадровий склад школи, і режим її роботи, і своєчасна підготовка приміщень до навчального року.
  •  

– Чи буде здійснюватися прийом до перших класів у серпні?

 

  • Буде. Проте, як показує практика, батьки намагаються визначитися із місцем навчання дитини до початку відпусток. У серпні вже і портфель придбано. Обставини можуть змінитися в будь-якій родині. У такому випадку батькам потрібно в серпні перенести документи в школу за новим місцем проживання, або звернутися до районного управління освіти за допомогою.

 

– Для чого ці зміни? Ми вже звикли до попередньої системи. Нашій дитині від таких змін не краще.

 

  • Ці зміни викликані запитами батьків та вимогами сучасної педагогіки. Так, наприклад, батьки висловлювали невдоволення співбесідами-іспитами з маленькими дітьми. Їх більше не існує. Віднині дитину приймають до школи, якщо вона досягла шестирічного віку. Також батьків обурювало те, що через конкурси їхня дитина не може потрапити до школи, яку вона бачить з вікна свого помешкання.

 

Раніше діти в початковій школі навчалися за різними стандартами (наприклад, були спеціалізовані школи). Тепер стандарт та кількість предметів для учнів початкових класів стануть єдиними по всій Україні, програма доступнішою для дитини – такою, що готуватиме її до життя.

 

 

Зустріч з батьками  майбутніх  першокласників відбудеться 01  лютого 2020 р.