Чорноморський ліцей №6
Директор ліцею: Колодинська Тетяна Василівна
1 вересня 1982 року відбулося урочисте відкриття нової школи. Її директором була призначена Бельчик Алла Василівна (наказ №1 від 16.05.1982 року). Разом з нею прийняли перших учнів і завуч – Курбацька Л.В., вчителі – Бажинова З.С., Гатітуліна Л.М., Ільїна Л.О., Приходько В.Ю., Концева Л.М., більшість з яких до сьогоднішнього дня працюють в цій школі. 1534 учні сіли за парти того першовересневого ранку.
1983 рік – директором призначено Філіпова Анатолія Терентійовича. Йому вдалося згуртували творчий, дружній педагогічний колектив однодумців. Педрада стала школою росту, творчих пошуків для вчителів, а школа однією з найкращих шкіл міста, школою передового досвіду.
1989 рік – директором призначено Сивіцьку Людмилу Григоріївну, а разом з нею починається нова сторінка історії школи, як першої української школи в місті. Педагогічний колектив завжди мав толерантний підхід до мовної проблеми, тому не дивно, що учні добре володіють як українською так і російською мовами.
1991 рік – школа отримала статус природничо-математичної та відкрилися класи-ліцеї (Наказ №147 від 16.08.199 року).
1993 рік – директором школи призначено Чегаринського Володимира Гавриловича, людину творчу, енергійну. Завдяки йому в 1995 році на базі школи була відкрита гімназія і два роки гімназисти навчались в стінах шостої школи.
Паралельно з існуванням гімназійних класів в 1997 році починає працювати коледж підприємництва та соціальної роботи ОНУ ім.. І.Мечнікова. Завдяки цій структурі школярі міста отримали можливість уже в десятому класі стати студентами одного із престижних вузів України.
1997 рік – чергове нововведення – центр довузівського навчання. Старшокласники тут поглиблюють свої знання з предметів, пишуть контрольні роботи за завданнями вузів, готуються до вступу у вузи. Центр активно співпрацює з вузами Одеси, Харькова, Полтави, Миколаєва, Києва. До 60 відсотків учнів центру поступають на бюджетні міста, що краще за все підтверджує якість їх знань.
1999 рік – директором школи призначено Колодинську Тетяну Василівну. Це молодий, ініціативний, творчий директор. За період її директорства в школі зародилось багато цікавих традицій.
2000 рік – розпочато алею випускників. Щороку випускники плиткою викладають рік випуску, а під нею закопують записки, щоденники, різні символи. «Золота сторінка» – таку назву має ще одна традиція школи. Імена випускників, які з золотою медаллю закінчили школу золотими буквами вписуються на мармурові таблички на стіні школи.
Більш ніж за двадцятип’ятирічну історію школи, в ній змінилося багато педагогів, але збереглося основне учительське ядро, завдяки якому учні школа систематично займають призові місця в міських та обласних олімпіадах та МАН. Найбільш талановитих, працелюбних учнів за успіхи, що досягли в навчанні, спорті, художній самодіяльності батьківський комітет школи нагороджує грошовими преміями. Щорічно це відбувається першого березня на шкільному святі «Перлини нашої творчості». Презентація «Я і мій клас» – це також уже традиція. Кожного року в лютому місяці всі учні школи разом з класними керівниками та батьками демонструють свої таланти та досягнення, згуртованість своїх колективів. Педагогічний колектив школи нараховує близько ста чоловік. 40 відсотків вчителів мають вищу категорію. З них 9 чоловік мають звання «Вчитель-методист», 9 – «Старший вчитель».
Кожного року педагогічний колектив поповнюється молодими спеціалістами. Допомагає професійному становленню молодих вчителів «Школа молодого вчителя». Навчально-виховний процес здійснюється за кабінетною системою, цьому допомагають затишні, світлі класи-кабінети, їх у школі 25. Щорічно кабінети поповнюються новими меблями, обладнанням, літературою, відеотехнікою та інше. Участь у міському конкурсі «Кращий кабінет міста». Кращими кабінетами були: кабінет фізики, англійської мови, історії, української мови, кабінети початкових класів.
2002-2004 роки школа співпрацювала з американською урядовою організацією «Корпус Миру США в Україні» у галузі викладання англійської мови, а також, з освітніми закладами Польщі, Румунії, Естонії
2003 рік – створені перші профільні класи. В школі існують такі профілі: фізико-математичний, філологічний, економічний, технологічний. Створення профільних класів розпочинається з анкетування старшокласників, з’ясування їх інтересів, бажань, консультації з батьками, робота психологічної служби школи.
Правильному вибору майбутньої професії допомагають також щорічні конференції, які школа традиційно проводить на початку навчального року разом з центром довузівської підготовки та представниками ВУЗів.
З метою ранньої профілізації учнів в школі створені класи-саморозвитку, які охоплюють учнів 1-9 класів, де додатково вивчають такі предмети, як право, економіку, основи інформатики, німецька мова, тренінг пам’яті. В школі працює соціальна служба, яку очолює Сідорчук О.М.. Служба здійснює соціальний захист дітей, що знаходяться під опікою, проводить роботу з соціально-незахищеними родинами,загально-профілактичні заходи по попередженню насильства в сім’ї, по профілактиці правопорушень, наркоманії, тютюнопаління. Разом з класними керівниками заповнює соціальний паспорт класу, індивідуальні та медичні карточки учнів з метою виявлення дітей, що потребують соціального захисту.
1 вересня 2006 року в школі відкрито мультимедійний класс, який обладнаний проектором та інтерактивною дошкою.
Структуру навчально-методичної роботи школи складає методична рада школи та предметні кафедри. Їх в школі 6 – це вчителів початкових класів, філологічна, математична, природнича, історична, англійської мови.
Завдяки роботі кафедри української мови та літератури в школі створено кабінет народознавства. Вчителі-мовники Веремейчук О.А., Груднєва М.П., Корнійчук В.М., Крупська Т.В., разом з учнями вивчають народні звичаї, побут, традиції українського народу та відтворюють їх у святах і обрядах.
Мета навчання – це дати учням найбільш повні знання в тій галузі, яка в майбутньому стане їхньою професією.
2007 – рік ювілейний. Всі шкільні заходи були присвячені 25-річчю школи. Кульмінаційним моментом стало велике, яскраве свято, яке проходило в актовій залі школи. Воно назавжди залишилось у серцях присутніх.
Ювілейний рік народив ще одну шкільну традицію – це новорічне свято для старшокласників «Містер року».
До 2010 року в школі вже чотири кабінети, обладнані мультимедійними проекторами , працюють два комп’ютерних класи. Завдяки цьому для вчителів та дітей відкриваються нові технологічні можливості у навчально-виховному процесі.
Влітку 2010 року розпочалася реконструкція шкільного стадіону. І вже до 30 жовтня в найкращому мікрорайоні міста виріс новий, європейського рівня, спортивний комплекс. Свято було подвійне ще й тому, що на ньому нагороджувалась команда юних спортсменів , які захищали честь своєї школи, свого міста на фінальних змаганнях ХІІ Всеукраїнських дитячих спортивних іграх «Старти надій» в МДЦ «Артек» та стали бронзовими призерами серед 27 областей України.
На святі були присутні почесні гості, серед яких – голова Одеської міської ради Микола Леонідович Скорик та голова Іллічівської міської ради Валерій Якович Хмельнюк.
У 2015 навчальному році школа закінчила працювати над науково-методичною проблемою «Формування позитивного іміджу школи як основного чинника навчально-виховного процесу». Робота над цією проблемою була розрахована на 5 років ,і вона дала можливість підвищити привабливість школи, насамперед для батьків, учнів та персоналу; підвищити ефективність заходів з інформування населення щодо нових освітніх послуг; підвищити рівень організації культури школи, визнавши яскраву, цілісну, дієву систему цінностей, звичаїв, традицій, стилів поведінки як учнів, так і працівників школи і батьків; сприяти поліпшенню соціально-психологічного мікроклімату в шкільному колективі.
З 2016 року школа розпочала працювати над проектом «Освітній менеджмент як засіб формування сучасного освітнього простору». Мета проекту: вдосконалити систему багаторівневого шкільного менеджменту на принципах розподілу повноважень між учасниками проекту, їх співпраці та демократичного прийняття рішень.
Також, у 2016 році школа стала учасником Всеукраїнської програми для демократичного громадянства «Демократична школа». Програма реалізувалась Європейським центром ім.Вергеланда у співпраці у співпраці з Міністерством освіти і науки України та радою Європи з метою підтримки системних реформ у сфері освіти України.
2017 школі виповнилось 35 років. Вона стає все кращою. В кожному класі початкової школи вже є мультимедійні проектори, поповнюються технічно кабінети старшої школи і все нове та краще ще попереду…
22.10.2021 з метою приведення типів закладів загальної середньої освіти у відповідність до вимог чинного законодавства, враховуючи рекомендації постійної комісії з питань освіти, охорони здоров’я, культури, спорту та у справах молоді, керуючись Законами України “Про освіту”, “Про повну загальну середню освіту”, ст.26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, ст.90 Цивільного кодексу України було прийнято рішення про зміну назви Чорноморської ЗОШ №6 на Чорноморський ліцей №6 Чорноморської міської ради Одеського району Одеської області.
Директор ліцею, Т.В.Колодинська