Якщо будівлі виникла пожежа і поруч немає дорослих, дітям слід дотримуватися наступних правил. 

 1. Не панікувати, постаратися бути зібраним і уважним. 
 2. Викликати пожежну службу за телефоном 101.
 3. Повідомити своє прізвище, точну адресу, поверх, сказати, що і де горить.
 4. Якщо можливо, повідомити про пожежу сусідам.
 5. Невелике загоряння можна спробувати загасити підручними засобами. Якщо в будинку немає вогнегасника, то, крім води, яку необхідно набирати, підійде мокра тканина (простирадла, рушник), щільна ковдру, пісок або земля.
 6. Не намагайтеся загасити сильну пожежу самостійно.
 7. Не можна ховатися під ліжко, в шафи, у ванну кімнату, краще швидше покинути квартиру.
 8. Якщо в приміщенні дим, потрібно закрити ніс і рот вологим хусткою або шарфом, лягти на підлогу і поповзом пробиратися до виходу — внизу диму менше.
 9. Якщо сталася пожежа в побутовому електроприладі, потрібно спробувати висмикнути вилку з розетки або знеструмити через електрощит. Якщо загорівся телевізор, його необхідно знеструмити, накрити щільною тканиною. Якщо він продовжує горіти, можна спробувати залити воду, через отвір в задній стінці, тільки при цьому, в цілях безпеки, потрібно стояти збоку, так як екран може вибухнути.
 10. Якщо пожежею охоплена одна з кімнат, потрібно щільно закрити двері палаючої кімнати і постаратися ущільнити двері, змоченими у воді ганчірками, там, де є щілини, щоб не проходив дим.
 11. Якщо горить сусідня квартира, і в тамбурі, і на сходовому майданчику вогонь, і немає можливості виходу по сходах на вулицю, необхідно ущільнити вхідні двері в квартиру і поливати її водою до приїзду пожежної бригади.
 12. Якщо доведеться пробиратися через приміщення охоплене вогнем, потрібно облити себе водою, намочити ковдру або покривало, накритися ним, набрати в легені повітря, постаратися затримати дихання і якомога швидше подолати небезпечне місце.
 13. Якщо немає можливості вибратися з палаючої квартири, треба вийти на балкон, щільно закривши за собою двері. Краще не спускатися з балкона за допомогою простирадла або мотузки — це дуже небезпечно.
 14. Під час пожежі в під’їзді ліфт може відключитися, тому користуватися ним не можна в жодному разі. 

Важливим аспектом в навчанні дітей шкільного віку правилам пожежної безпеки є безпосередня участь батьків у цьому процесі. Батькам необхідно не тільки нагадувати дітям про заходи пожежної безпеки, а й самим неухильно дотримувати дані правила, в цілях безпеки і запобігання пожеж. Не слід залишати на видних місцях сірники, запальнички, стежити за справністю електроприладів, ступенем зношеності ізоляції електрошнурів, ховати від дітей ємності з хімікатами і горючими речовинами і т. п. Батьки повинні частіше проводити бесіди з дітьми про те, як їм поводитися при виникненні надзвичайних ситуацій.

Шановні батьки! Не залишайте без нагляду на тривалий час своїх малолітніх дітей. Такі небезпечні предмети як сірники та запальнички, зберігайте лише в місцях недоступних для малечі. Не дозволяйте їм користуватися електронагрівальними та газовими приладами, слідкувати за розпаленими печами. — Забороняйте їм привабливі та водночас небезпечні забави з петардами, саморобними хлопавками та іншими вогненебезпечними предметами. Пояснюйте дітям небезпеку і наслідки гри з вогнем. Зробіть все, щоб небезпечні ігри дітей з вогнем стали неможливими.