«Читання хороших книг відкриває нам приховані у наший власній душі думки»

 

Підручники

Правила користування бібліотекою

Новини бібліотеки

 

Про роботу шкільної бібліотеки

З метою активізації роботи по формуванню у учнів бережливого ставлення до книги були розроблені заходи до виконання завдань Всеукраїнської акції « Живи, книго!» на краще збереження учбової книги.

Був створений оргкомітет до складу якого увійшли:

Вовк А.Б. – голова оргкомітету
Андонова Г.В. – заступник голови оргкомітету
Маленька З.І. – член оргкомітету
Ільїна Л.О. – член оргкомітету

Комітет систематично контролює хід конкурса і надає, де потрібно, практичну допомогу. Вся система роботи передбачає виховання у учнів бережливого ставлення до книги, як до духовної цінності нашого народу.
В річному плані роботи школи, в планах класних керівників, бібліотеці передбачені конкретні заходи щодо ефективності цієї роботи.
Строгий облік бібліотечного фонду шкільних підручників сприяє збереженню, правильному формуванню і використанню книжок.
Ведеться картотека підручників, в якій є облікова картка на кожне видання підручника по класам.
В бібліотеці постійно діє бібліотечний актив в кількості 15 чоловік, який допомагає перевіряти цілісність бібліотечного фонду підручників на початку та в кінці навчального року.
Розроблені єдині вимоги до учнів, щодо збереження та використання підручників та « Пам’ятка книго охоронної роботи в школі.»
В бібліотеці ведуться і систематично поповнюються картотеки газетно – журнальних статей, « Для вас батьки», « Краєзнавство», « Сценарії свят», « Народознавство» , « Класного керівника».
На протязі навчального року проводяться бібліотечні уроки. Велике значення надається наглядній агітації. Постійно діють книжкові виставки: « Підручник – державне майно», « Моя книга – моє обличчя», « Учись бути читачем».
Також наша шкільна бібліотека проводить масові заходи : « Тиждень дитячої книги» , « Посвячення в читачі», бере участь у « Святі буквар».
Проводяться багато бесід про те, які читати книги дітям різного віку.
Для учнів 1-3 класів постійно діють виставки : « Мої перші книжки», « Читаємо самі» , « Дорогами казки», « Добридень школярику».
Багато років в нашій бібліотеці працює « Книжкова лікарня». Діти самі ремонтують книжки. У школі для учнів проводиться анкетування з метою вивчення читацьких інтересів.
Розроблена анкета з питаннями які допомагають визначать запити учнів.
В нашій бібліотеці є куточок для вчителів : « Творчий учитель і сучасний урок», « На допомогу класному керівникуі», « Як навчити учня працювати з книгою»
Зібрані тематичні папки з матеріалом для класних часів, наглядна агітація, « Тиждень книги» Шкільні бібліотекарі проводять масові заходи, які присвячуються книги, складають до них бібліографічний показчик, направляють роботу « Поста бережливих».
Спільна, цілеспрямована і змістовна робота по вихованню у учнів бережливого ставлення до книги як до безцінного духовного скарбу, дає позитивний результат.