Підсумки проведення

декади предметів природничого циклу

 

“Не існує категорії науки, яку можна було б назвати прикладною.

Існують науки і застосування наук, пов’язані між собою, як плід і дерево, яке його породило”

Л. Пастер

        Відповідно до річного плану роботи школи, плану методичної роботи, з метою розвитку творчості учнів, узагальнення й поширення передового педагогічного досвіду проведено тематична декада предметів природничого напрямку з 24.04. по 06.05.2017 р.

         Позакласна робота з предметів має важливе виховне і освітнє значення. Вона сприяє вихованню в учнів ініціативи, самостійності, вміння творчо підходити до вирішення різних завдань, а також вихованню в них почуття колективізму і творчості, розширенню і поглибленню знань, розвитку схильностей, творчої активності. Форм позакласної роботи безліч, і однією з них є предметні декади.

Добре і цікаво проведена предметна  декада допомагає збагатити знання дітей, проявити їхню ініціативу і самостійність, сприяє розвитку індивідуальних якостей, розкриттю талантів. Через ігрові форми позакласних та позаурочних заходів учні залучаються до поглибленого вивчення предмета. Такий вид позакласної роботи націлений на формування пізнавальних інтересів, підвищення загальноосвітнього рівня, розвитку творчої активності учнів.

Перевагою проведення предметних декад є створення сприятливої, творчої атмосфери та привернення уваги дитячого колективу до навчального предмета. Є учні, у яких викликати інтерес до предмета можна лише за допомогою позакласної роботи.

Робота педагогів була спрямована:

 • на сприяння розвитку інтересу учнів до фізики, хімії, біології й географії;
 • формування національно-патріотичного виховання;
 • формування наукового світогляду, розширення й поглиблення знань, умінь і навичок учнів;
 • зацікавлення молодших школярів до вивчення предметів старшої школи.

Було залучено 80%   учнів школи, які  прийняли дуже активну творчу діяльність: підготували різноманітні цікаві плакати з фізики — «Відомі та сучасні Українські науковці», «Фізики- лірики», «Фізики жартують»; хімії — « Хімія- країна чудес», «Вода дарує життя», «Хімія  у  повсякденному житті», «Метали в історії.  Сплави у  побуті.»; біології — «Наші менші друзі»; географії — «Екологічні проблеми морів», «Вивчаємо географію»; природознавства — «Вчені природодослідники», «Бактерії корисні й шкідливі». 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Учні 7-8-9-10-11 класів представили на конкурс 48 газет і плакатів з хімії, 24 — з фізики; 5-ті класи 13 газет з природознавства; 6-7-8-9-10-11 класи підготували з біології – 14 газет, географії – 11.

Это слайд-шоу требует JavaScript.

Були проведені конкурси:

 • презентацій:
 • «Пластмаси на службі у людини», «Хімія і здоровя», «Металургія України», «Метали і сплави у сучасній техніці»
 • «Художні промисли України»

Это слайд-шоу требует JavaScript.

 • Інформаційна година «Трагедії Чорнобиля»

 • Виступи з міні-проектами «Професія дощового червяка»

                      (учні 5-А класу вч. Адабаш С.П.)

 

 •   «Ерудити молодшої школи- єднайтеся!»

                     (учні 7-Б вч. Базюк О.О.)

 

 • Виступи із Науково-дослідницькими роботами МАН з хімії

                 (9 –Б —  Іванова Т., Мазур Н., 11-Б Гамарц В. вч. Мухіна О.В.)

 

Это слайд-шоу требует JavaScript.

         Вчитель географії Л.В. Бондаренко провела географічний турнір серед учнів  7- х класів «Унікальні об’єкти Євразії», гру  «Україна –рідна країна» паралелі 8-х класів, «Загадковіа Азія» — конкурс 10-А класі.

Базюк О.О. квест «Краса мого міста» з учнями  9-А,Б; екологічний марафон – 7-мі класи.

Пригоди у замку на острові «Біо»  (розгадування шифрограм та головоломок)

Вчитель фізики Адабаш С.П. провела брейн-ринг на паралелі 9-х класів «Юні фізики».

Вчитель хімії Мухіна О.В. разом з учнями 9-х класів організували  круглий стіл «Твоє здоров’ я в твоїх руках!»: «Шкідливий вплив алкогольних напоїв, наркотичних речовин, тютюнокуріння на організм людини», «Значення вуглеводів в життєдіяльності людини», «Незамінні амінокислоти, їх значення»; хімічний марафон «Подорож країною неорганічних сполук» — 8-мі класи; інтелектуальну гру «Парад хімічних елементів» — з учнями 7-х класів.

Вчитель фізики Іванова С.В. й  вчитель хімії Мухіна О.В. провели турнір «Перехрестя природничих  наук» між збірними командами учнів 7-8 класів. 

Это слайд-шоу требует JavaScript.

За участю в усіх конкурсах з предметів природничих наук найбільшу кількість балів набрали учні 7-Б класу і  були нагороджені грамотою.

Колективи учнів 7-А, 9-А, 8-Б класів були нагороджені грамотами за активну участь у конкурсі плакатів з хімії.

Декада предметів природничого циклу була  дуже насиченою. Тому турнір  « Перехрестя природничих наук» проводилися всім складом вчителів, дітей, батьків. Крім цього, в ній застосовуються навички фізичного розвитку дітей, орієнтування на місцевості, підтримка учнями один одного, і обов’язково – природничих знань, умінь, навичок.

Не менш цікавим було проведення КВК з фізики між 9-ми класами, де також поєднані знання учнів з фізики, фізичної культури і природничих наук: підвищення загального рівня культури учнів, розвиток творчої активності учнів, акторської майстерності; формування товариських відносин в класах та інше.

 

Голова ШМО вчителів природничих наук        Мухіна О.В.